مشاور معاون وزیر صنعت در امور بانوان اعلام کرد: حمایت مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از کارآفرینی بانوان/ اعطای تسهیلات ویژه به بانوان کارآفرین مستقر در شهرک‌های صنعتی


تاریخ انتشار: 
13 دی 1396 - 16:30
آمار بازدید: 382

با حضور پریچهر سلطانی، مشاور معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران جلسه شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین استان در شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، در این نشست که با حضور معاون صنایع کوچک و اعضای شورای توسعه و تعاون و تعدادی از زنان کارآفرین استان برگزار شد، سلطانی با تأکید بر حمایت صادق نجفی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از کارآفرینی زنان اعلام کرد: زنان کارآفرینی که در شهرک‌های صنعتی ایجاد اشتغال کرده اند از تسهیلات ویژه ای برخوردار خواهند شد و کلیه زنان کارآفرین می توانند از آموزش های رایگان، تورهای صنعتی، مشاوره کارآفرینی، عارضه یابی، ارتقای فناوری و خدمات صندوق حمایت از صنایع کوچک بهره مند شوند.

وی افزود: همچنین بانوان کارآفرین می توانند از  مزایای تفاهم نامه GIZ با کشور آلمان و تفاهم نامه ارتقای فناوری با کشور کره جنوبی استفاده کنند.

سلطانی  بیان کرد: زنان کارآفرین استان خوزستان با استفاده از تسهیلات ویژه پیش بینی شده در دولت تدبیر و امید قادر هستند نقش مهمی را در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ایفا کنند.

وی با تشریح و تبیین مأموریت این شورا گفت:  افزایش نقش زنان در تحقق توسعه پایدار و شبکه سازی، افزایش دانش تخصصی و حرفه ای، توسعه کمی و کیفی زنان کارآفرین، حفظ و بهره مندی از زنان بعنوان بخش مهمی از سرمایه های انسانی، ارتقای بهره وری توان مدیریتی و ایفای نقش اقتصادی- اجتماعی زنان در سطح ملی و بین المللی از مهم ترین مأموریت های این شورا است.

سلطانی  افزود: مزیت مهم شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین هم افزایی آنان، مدیران دولتی و غیر دولتی، فعالان بخش خصوصی و جامعه دانشگاهی به شمار می رود.

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در امور بانوان در رابطه با اهداف شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین بیان کرد: افزایش دسترسی بانوان کارآفرین به سرمایه و اطلاعات و برنامه های دولت، افزایش دسترسی به شبکه های حمایتی دولت، آموزش صنعتی؛ تجاری، مدیریتی و مهارتی، ارتقای فرهنگ خوداشتغالی و کارآفرینی با هدف کاهش نرخ بیکاری و کمک به رشد اقتصادی، رفع موانع ساختاری ارتقای جایگاه زنان کارآفرین، اصلاح نگرش عمومی نسبت به کارآفرینی زنان ازعمده ترین اهداف این شورا به شمار می رود.  

دستیابی به حداقل مشارکت 30 درصدی زنان کارآفرین در سطوح سیاست گذاری، تصمیم سازی، تصمیم گیری، برنامه ریزی، مدیریتی و اجرایی کارآفرینی تا سال 1404 بعنوان چشم انداز شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین اعلام شد.

همچنین در این نشست، اعضای شورا به بیان دیدگاه های خود در این خصوص و تبادل نظر و گفت و گو با مشاور معاون وزیر صنعت در امور بانوان پرداختند.

یادآور می شود در این نشست از فائزه بهدادفر، بانوی  کارآفرین و صنعتگر نمونه مستقر در شهرک صنعتی شماره 4 اهواز  تقدیر بعمل آمد .